Baza wiedzy

Baza wiedzy

Jedną z podstaw naszej misji fotowoltaicznej jest edukowanie i informowanie inwestorów oraz instalatorów. W tym celu stworzyliśmy bazę wiedzy traktującą o wszelkich zagadnieniach związanych z energią słoneczną.

Baza Wiedzy Corab to kompendium opracowane i na bieżąco uzupełniane przez ekspertów w dziedzinie szeroko pojętej fotowoltaiki. Naszą ambicją jest stworzenie biblioteki wiedzy dla ludzi zarówno myślących o założeniu systemu PV, jak i pracujących w branży instalacyjnej.

Bezpieczne systemy fotowoltaiczne

Podczas inwestycji w instalację fotowoltaiczną świadomi klienci zwracają uwagę na jakość komponentów, z których zbudowana jest instalacja PV. Ze względu na udział kosztów w całej inwestycji, zainteresowani najczęściej skupiają się na modułach, inwererze. Czy słusznie? Jak istotne są konstrukcje fotowoltaiczne?

Czytaj więcej

Systemy fotowoltaiczne

Wydajność paneli fotowoltaicznych

Ze względu na zmiany zachodzące w klimacie, również i w Polsce możemy spodziewać się większej liczby słonecznych dni. Oznacza to większą wydajność paneli fotowoltaicznych. Za wytwarzanie energii elektrycznej z promieni słonecznych odpowiedzialne są ogniwa, z których zbudowane są panele PV.

Czytaj więcej

Jak rozliczyć: net-metering

Jak rozliczana jest energia wyprodukowana przez panele fotowoltaiczne? Na czym polega działanie licznika dwukierunkowego? Jak odczytać licznik dwukierunkowy? Co to jest net-metering? Co to jest rozliczanie prosumenckie? Wyjaśniamy!

Czytaj więcej

Jak rozliczyć: Licznik dwukierunkowy, net-metering

Ceny paneli fotowoltaicznych w 2021

Najważniejszym elementem każdej instalacji PV są panele fotowoltaiczne, które mają kluczowy wpływ na cenę przedsięwzięcia. Ile obecnie kosztują panele fotowoltaiczne i od czego zależy ich cena? Jak obniżyć wydatki na fotowoltaikę?

Czytaj więcej

Corab uzupełnia zasoby modułów PV

350 000 paneli fotowoltaicznych zasiliło magazyny firmy Corab. Gorący, powakacyjny okres montaży może odbywać się w komforcie dostępu do bogatego zapasu modułów solarnych. W ofercie nalazło się również kilka nowinek - wśród nich szeroki wybór produktów marki Encor.

Czytaj więcej

Katalog artykułów

Filtrowanie

Filtry:

Zamknij Wyczyść wszystkie
          Corab ENEX 2024 stoisko
Corab na targach ENEX: plan zrealizowany w 300%!

Olbrzymie emocje wzbudził finał 7. edycji turnieju dla ekip monterskich – Instalator Roku, szerokim echem w branży odbiła się premiera gruntowej pompy ciepła Encor, a liczba gości odwiedzających stoisko E-12 i dopytujących o nowe rozwiązania dla fotowoltaiki zaskoczyła nawet najbardziej doświadczonych uczestników targów. Już dziś możemy powiedzieć, że Corab na XXVI Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX w Kielcach zrealizował swój plan w 300%!

Czytaj więcej
          Gruntowa pompa ciepła Encor
Praktyczne porównanie: pompa ciepła solanka-woda vs pompa powietrze-woda

Zmagając się z rosnącymi kosztami energii oraz dążąc do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne, coraz więcej osób zwraca się w kierunku innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie ogrzewania i chłodzenia budynków. W tym kontekście technologie oparte na pompach ciepła zyskują na popularności, oferując efektywną alternatywę dla tradycyjnych systemów korzystających z paliw kopalnych. Wybór odpowiedniego typu pompy ciepła może stanowić kluczowy aspekt, mający wpływ zarówno na efektywność działania, jak i na koszty inwestycji oraz eksploatacji.

Czytaj więcej
          Corab Tracker WS T-001
System Corab Tracker trafił do Bułgarii

Jak zwiększyć wydajność instalacji fotowoltaicznej nie o 5% czy 10%, a niemal o 30%? W jaki sposób przechwycić jeszcze więcej energii płynącej ze słońca i sprawić, że inwestycja w system PV zwróci się w imponującym tempie? Rozwiązanie podsunęli konstruktorzy europejskiego lidera w branży OZE, firmy Corab. Panie i Panowie, poznajcie ruchomą konstrukcję fotowoltaiczną Tracker WS T-001 ONE, której zalety docenili już inwestorzy z Bułgarii!

Czytaj więcej
          Instalator Roku 2024 logo
ENEX: Corab powraca z siódmą edycją turnieju „Instalator Roku”

Mija dokładnie sześć lat od momentu, kiedy Corab – czołowy europejski producent konstrukcji fotowoltaicznych i dystrybutor doskonałych jakościowo urządzeń niezbędnych w instalacjach PV – stworzył turniej „Instalator Roku”. Najnowsza, siódma już edycja zmagań najlepszych ekip monterskich w branży OZE znajdzie swój finał na odbywających się 7 i 8 lutego 2024 r. XXVI Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX w Kielcach.

Czytaj więcej

Najświeższe wiadomości