Baza wiedzy

Baza wiedzy

Jedną z podstaw naszej misji fotowoltaicznej jest edukowanie i informowanie inwestorów oraz instalatorów. W tym celu stworzyliśmy bazę wiedzy traktującą o wszelkich zagadnieniach związanych z energią słoneczną.

Baza Wiedzy Corab to kompendium opracowane i na bieżąco uzupełniane przez ekspertów w dziedzinie szeroko pojętej fotowoltaiki. Naszą ambicją jest stworzenie biblioteki wiedzy dla ludzi zarówno myślących o założeniu systemu PV, jak i pracujących w branży instalacyjnej.

Bezpieczne systemy fotowoltaiczne

Podczas inwestycji w instalację fotowoltaiczną świadomi klienci zwracają uwagę na jakość komponentów, z których zbudowana jest instalacja PV. Ze względu na udział kosztów w całej inwestycji, zainteresowani najczęściej skupiają się na modułach, inwererze. Czy słusznie? Jak istotne są konstrukcje fotowoltaiczne?

Czytaj więcej

Systemy fotowoltaiczne

Wydajność paneli fotowoltaicznych

Ze względu na zmiany zachodzące w klimacie, również i w Polsce możemy spodziewać się większej liczby słonecznych dni. Oznacza to większą wydajność paneli fotowoltaicznych. Za wytwarzanie energii elektrycznej z promieni słonecznych odpowiedzialne są ogniwa, z których zbudowane są panele PV.

Czytaj więcej

Jak rozliczyć: net-metering

Jak rozliczana jest energia wyprodukowana przez panele fotowoltaiczne? Na czym polega działanie licznika dwukierunkowego? Jak odczytać licznik dwukierunkowy? Co to jest net-metering? Co to jest rozliczanie prosumenckie? Wyjaśniamy!

Czytaj więcej

Jak rozliczyć: Licznik dwukierunkowy, net-metering

Ceny paneli fotowoltaicznych w 2021

Najważniejszym elementem każdej instalacji PV są panele fotowoltaiczne, które mają kluczowy wpływ na cenę przedsięwzięcia. Ile obecnie kosztują panele fotowoltaiczne i od czego zależy ich cena? Jak obniżyć wydatki na fotowoltaikę?

Czytaj więcej

Corab uzupełnia zasoby modułów PV

350 000 paneli fotowoltaicznych zasiliło magazyny firmy Corab. Gorący, powakacyjny okres montaży może odbywać się w komforcie dostępu do bogatego zapasu modułów solarnych. W ofercie nalazło się również kilka nowinek - wśród nich szeroki wybór produktów marki Encor.

Czytaj więcej

Katalog artykułów

Filtrowanie

Filtry:

Zamknij Wyczyść wszystkie
          Czy gruntowa pompa ciepła się opłaca Ile to kosztuje Podsumowujemy koszty
Czy gruntowa pompa ciepła się opłaca? Ile to kosztuje? Podsumowujemy koszty

Gruntowa pompa ciepła to jeden – obok pomp powietrznych i wodnych – z rodzajów systemów grzewczych coraz częściej goszczących w polskich domach. Urządzenia, których popularność wynika z wydajnego, ekologicznego i ekonomicznego jednocześnie działania, znakomicie sprawdzają się zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia domów. Specyfika działania pompy ciepła gruntowej sprawia, że instalacja tego rodzaju urządzeń nie należy do tanich.

Czytaj więcej
          Leasing kredyt Jak finansować instalację dla swojej firmy
Leasing, kredyt... Jak finansować instalację dla swojej firmy?

Fotowoltaika, jako jedno z najczęstszych przedsięwzięć z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), coraz częściej wybierana jest nie tylko przez właścicieli domów, ale również przedsiębiorstwa. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną pozwala firmom na obniżenie rachunków za prąd i zwiększenie niezależności energetycznej, a niejako przy okazji – budowanie reputacji jako ekologicznego przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej
          Wymiary i waga paneli fotowoltaicznych
Wymiary i waga paneli fotowoltaicznych

Decydując się na stworzenie instalacji PV i czerpanie korzyści z własnej elektrowni słonecznej, poza mocą, pod uwagę należy wziąć również wymiary i wagę paneli fotowoltaicznych. Trzeba pamiętać, że różne konstrukcje dachów wpływają na możliwość zastosowania konkretnych rozwiązań montażowych. Od czego zależą i jakie są wymiary paneli fotowoltaicznych? Jaka jest waga paneli fotowoltaicznych? Jak dopasować wagę i wymiary paneli fotowoltaicznych do poszycia dachowego? Ile miejsca zajmuje instalacja fotowoltaiki? Na te pytania odpowiadamy, uwzględniając najnowsze dane i rozwiązania z 2024 roku!

Czytaj więcej
          Fotowoltaika, co z nadwyżką prądu?
Fotowoltaika, co z nadwyżką prądu?

Odnawialne źródła energii, a w szczególności fotowoltaika, cieszą się już od kilku lat rosnącą popularnością zarówno wśród inwestorów indywidualnych, przedsiębiorców, jak i rolników. Możliwość zamiany energii elektrycznej pobieranej z sieci na zupełnie ekologiczną i darmową ze słońca przynosi bowiem inwestorom szereg wymiernych korzyści. Wśród tych najważniejszych należy oczywiście wskazać niższe rachunki za prąd, niezależność od cyklicznych podwyżek cen energii elektrycznej oraz działalność na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Czytaj więcej

Najświeższe wiadomości