Aktualności

Aktualności

Bądź na bieżąco z fotowoltaiką dzięki Aktualnościom Corab. W jednym miejscu gromadzimy dla Ciebie informacje o działaniach naszej firmy oraz najnowsze wiadomości branżowe i rynkowe.

Tu znajdziesz informacje o nowościach w ofercie Corab, wydarzeniach przez nas organizowanych oraz najważniejszych kwestiach związanych z rynkiem fotowoltaiki w Polsce. Każda z podanych informacji powinna mieć swoje solidne podstawy. Dlatego udostępniamy coś wyjątkowego - naszą bazę wiedzy, w której zgromadziliśmy wartościowe i przydatne artykuły na najbardziej istotne kwestie związane z fotowoltaiką.

Filtrowanie

Filtry:

Zamknij Wyczyść wszystkie
          Gruntowa pompa ciepła a fotowoltaika: jak to połączyć?
Gruntowa pompa ciepła a fotowoltaika: jak to połączyć?

Wzrastająca świadomość ekologiczna oraz dynamiczny rozwój technologii odnawialnych źródeł energii skłaniają współczesne społeczeństwo do poszukiwania coraz bardziej efektywnych i zrównoważonych rozwiązań w dziedzinie ogrzewania i chłodzenia budynków. W tym kontekście fotowoltaika i pompa ciepła wyróżniają się jako obiecujące technologie, zdolne nie tylko znacząco zredukować emisję dwutlenku węgla, lecz także przyczynić się do obniżenia kosztów eksploatacyjnych domów i obiektów komercyjnych.

Czytaj więcej
          Corab ENEX 2024 stoisko
Corab na targach ENEX: plan zrealizowany w 300%!

Olbrzymie emocje wzbudził finał 7. edycji turnieju dla ekip monterskich – Instalator Roku, szerokim echem w branży odbiła się premiera gruntowej pompy ciepła Encor, a liczba gości odwiedzających stoisko E-12 i dopytujących o nowe rozwiązania dla fotowoltaiki zaskoczyła nawet najbardziej doświadczonych uczestników targów. Już dziś możemy powiedzieć, że Corab na XXVI Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX w Kielcach zrealizował swój plan w 300%!

Czytaj więcej
          Gruntowa pompa ciepła Encor
Praktyczne porównanie: pompa ciepła solanka-woda vs pompa powietrze-woda

Zmagając się z rosnącymi kosztami energii oraz dążąc do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne, coraz więcej osób zwraca się w kierunku innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie ogrzewania i chłodzenia budynków. W tym kontekście technologie oparte na pompach ciepła zyskują na popularności, oferując efektywną alternatywę dla tradycyjnych systemów korzystających z paliw kopalnych. Wybór odpowiedniego typu pompy ciepła może stanowić kluczowy aspekt, mający wpływ zarówno na efektywność działania, jak i na koszty inwestycji oraz eksploatacji.

Czytaj więcej
          Corab Tracker WS T-001
System Corab Tracker trafił do Bułgarii

Jak zwiększyć wydajność instalacji fotowoltaicznej nie o 5% czy 10%, a niemal o 30%? W jaki sposób przechwycić jeszcze więcej energii płynącej ze słońca i sprawić, że inwestycja w system PV zwróci się w imponującym tempie? Rozwiązanie podsunęli konstruktorzy europejskiego lidera w branży OZE, firmy Corab. Panie i Panowie, poznajcie ruchomą konstrukcję fotowoltaiczną Tracker WS T-001 ONE, której zalety docenili już inwestorzy z Bułgarii!

Czytaj więcej
          Instalator Roku 2024 logo
ENEX: Corab powraca z siódmą edycją turnieju „Instalator Roku”

Mija dokładnie sześć lat od momentu, kiedy Corab – czołowy europejski producent konstrukcji fotowoltaicznych i dystrybutor doskonałych jakościowo urządzeń niezbędnych w instalacjach PV – stworzył turniej „Instalator Roku”. Najnowsza, siódma już edycja zmagań najlepszych ekip monterskich w branży OZE znajdzie swój finał na odbywających się 7 i 8 lutego 2024 r. XXVI Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX w Kielcach.

Czytaj więcej