Aktualności

Aktualności

Bądź na bieżąco z fotowoltaiką dzięki Aktualnościom Corab. W jednym miejscu gromadzimy dla Ciebie informacje o działaniach naszej firmy oraz najnowsze wiadomości branżowe i rynkowe.

Tu znajdziesz informacje o nowościach w ofercie Corab, wydarzeniach przez nas organizowanych oraz najważniejszych kwestiach związanych z rynkiem fotowoltaiki w Polsce. Każda z podanych informacji powinna mieć swoje solidne podstawy. Dlatego udostępniamy coś wyjątkowego - naszą bazę wiedzy, w której zgromadziliśmy wartościowe i przydatne artykuły na najbardziej istotne kwestie związane z fotowoltaiką.

Filtrowanie

Filtry:

Zamknij Wyczyść wszystkie
          Czy gruntowa pompa ciepła się opłaca Ile to kosztuje Podsumowujemy koszty
Czy gruntowa pompa ciepła się opłaca? Ile to kosztuje? Podsumowujemy koszty

Gruntowa pompa ciepła to jeden – obok pomp powietrznych i wodnych – z rodzajów systemów grzewczych coraz częściej goszczących w polskich domach. Urządzenia, których popularność wynika z wydajnego, ekologicznego i ekonomicznego jednocześnie działania, znakomicie sprawdzają się zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia domów. Specyfika działania pompy ciepła gruntowej sprawia, że instalacja tego rodzaju urządzeń nie należy do tanich.

Czytaj więcej
          Leasing kredyt Jak finansować instalację dla swojej firmy
Leasing, kredyt... Jak finansować instalację dla swojej firmy?

Fotowoltaika, jako jedno z najczęstszych przedsięwzięć z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), coraz częściej wybierana jest nie tylko przez właścicieli domów, ale również przedsiębiorstwa. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną pozwala firmom na obniżenie rachunków za prąd i zwiększenie niezależności energetycznej, a niejako przy okazji – budowanie reputacji jako ekologicznego przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej
          Pompa ciepła – co to jest, jak działa, jak wygląda montaż? Praktyczny poradnik
Pompa ciepła – co to jest, jak działa, jak wygląda montaż? Praktyczny poradnik

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie, które wykorzystuje energię ze źródła zewnętrznego (powietrze, woda lub grunt) do ogrzewania, a w letnich miesiącach dodatkowo do chłodzenia pomieszczeń. Jest to ekologiczne, efektywne i ekonomiczne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność ze względu na rosnące zanieczyszczenie środowiska i rosnące koszty energii elektrycznej.

Czytaj więcej
          Montaż konstrukcji pod panele fotowoltaiczne – top 5 najczęstszych błędów
Montaż konstrukcji pod panele fotowoltaiczne – top 5 najczęstszych błędów

Montaż konstrukcji pod panele fotowoltaiczne to kluczowy element procesu instalacji systemów PV. Poprawne wykonanie samej konstrukcji gwarantuje optymalną efektywność energetyczną oraz trwałość całego systemu fotowoltaicznego. Niestety, w praktyce często popełniane są błędy, które mogą prowadzić do spadku wydajności, uszkodzeń sprzętu, a nawet zagrożeń bezpieczeństwa.

Czytaj więcej