ENEX: Corab powraca z siódmą edycją turnieju „Instalator Roku”

Kategorie: Projektant, Instalator, Aktualności, Inwestorzy, Profesjonaliści, Agro, Biznes, Farmy, Doradcy, Hurtownie i Sklepy, Dom

Mija dokładnie sześć lat od momentu, kiedy Corab – czołowy europejski producent konstrukcji fotowoltaicznych i dystrybutor doskonałych jakościowo urządzeń niezbędnych w instalacjach PV – stworzył turniej „Instalator Roku”. Najnowsza, siódma już edycja zmagań najlepszych ekip monterskich w branży OZE znajdzie swój finał na odbywających się 7 i 8 lutego 2024 r. XXVI Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX w Kielcach.

Kto w tym roku odbierze nagrodę główną, instalację fotowoltaiczną o mocy 6 kWp (którą zwycięzcy zwykle przekazują na cele charytatywne)?

 

 

Jakość montażu ma znaczenie   

 

Minęły już czasy, gdy fotowoltaika jawiła się jako ciekawostka dla pasjonatów nowoczesnych technologii. Dziś branża okrzepła na rynku, a charakterystyczne moduły PV pojawiły się na dachach i farmach fotowoltaicznych w niemal każdym zakątku Polski. Należy jednak pamiętać, że za wzrostem liczby instalacji powinny podążać wysoka jakość komponentów i profesjonalizm ekip montujących systemy do produkowania energii ze słońca. Tym bardziej, że zarówno wielcy inwestorzy, jak i klienci indywidualni przywiązują coraz większą wagę do precyzji i doświadczenia instalatorów.

 

 

– Prosty rachunek ekonomiczny już dawno przestał być jedynym argumentem, który przekonuje klientów do rozwiązań PV. Dziś liczy się także jakość komponentów użytych w instalacjach, a na pierwszy plan coraz częściej wysuwa się profesjonalizm ekip montażowych. Misją Corab, niezmiennie od lat, pozostaje promowanie dobrych praktyk montażu. Właśnie po to stworzyliśmy „Instalatora Roku” – by edukować i nagradzać najlepszych – mówi Paweł Dziekoński, dyrektor Działu Konstrukcyjno-Inżynieryjnego Corab.

 

Montaż konstrukcji fotowoltaicznej to nic innego, jak instalacja modułów na odpowiednio wybranych wcześniej powierzchniach – takich, które zapewnią maksymalne wykorzystanie promieniowania słonecznego. Umiejętnie wykonany montaż ma na celu zoptymalizować kąt, pod jakim są ustawione moduły i ich zorientowanie względem słońca, co z kolei pozwala na uzyskiwanie możliwie największej ilości energii elektrycznej i generowanie sporych oszczędności. Zadania, przed którym staną ekipy walczące o tytuł „Instalatora Roku 2024”, oprócz montowania modułów na wytrzymałych konstrukcjach dostarczonych przez firmę Corab, będą wymagały również fachowego podłączania falowników i magazynów energii oraz bogatej wiedzy technicznej potwierdzonej w serii pytań i odpowiedzi. Cały zaś turniej będzie okazją do wymiany doświadczeń między producentami, instalatorami i drużynami biorącymi w nim udział.    

 

Jak zostać Instalatorem Roku 2024?

 

Turniej organizowany przez firmę Corab składa się z trzech etapów: teleturnieju z wiedzy, sztafety polegającej na serii zadań montażowych oraz wielkiego finału, w którym ze zwycięską firmą z poprzedniej edycji zmierzy się nowy pretendent do tytułu. Rywalizacja w finałowym, najbardziej wymagającym starciu będzie polegała na perfekcyjnym wykonaniu instalacji PV, zgodnie z instrukcjami producenta i obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa. Najlepsza ekipa z pewnością wykaże się sprytem, dbałością o szczegóły i zaprezentuje szybkie tempo pracy, co zapewni pełne emocji widowisko. Wszystkich zainteresowanych szczegółami turnieju zapraszamy na stoisko firmy Corab na kieleckich targach ENEX.

 

 

 

Nowości od firmy Corab

 

Firma rozszerza portfolio produktów oferowanych pod własną marką o nową kategorię urządzeń grzewczych: gruntowe pompy ciepła i zasobniki ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Z myślą o kliencie indywidualnym (małe i duże budownictwo jednorodzinne, wielorodzinne) docelowo powstaną trzy modele pomp z gruntowym wymiennikiem ciepła o mocy 8, 12 i 16 kW oraz trzy dodatkowe ze zintegrowanym w obudowie zbiornikiem c.w.u. Oprócz tego do produkcji trafią trzy modele wysokotemperaturowych pomp ciepła o dużej mocy 40 kW, 60 kW, 80 kW do zastosowań komercyjnych np. w biurowcach. Oficjalna premiera pierwszej gruntowej pompy ciepła – pod nazwą Encor – będzie miała miejsce właśnie na targach ENEX.

 

Goście odwiedzający stoisko firmy Corab zapoznają się z nowym systemem WS-A11, czyli pionową konstrukcją do mocowania modułów PV w formie płotu. Prezentowany produkt jest wyjątkowo prosty w montażu i pozbawiony elementów, które zacieniają moduły. Inną nowością będzie adapter magnelisowy o imponującej trwałości, a także uchwyt balkonowy pod mikroinstalację PV. To rozwiązanie z kolei umożliwia produkcję prądu pochodzącego z energii słonecznej przy wykorzystaniu modułów instalowanych na balkonach.

 

Na targach ENEX odbędzie się także przekazania nagrody głównej – samochodu Audi Q4 e-tron – firmie, która kupiła najwięcej falowników, baterii oraz konstrukcji w trwającym od września 2023 r. konkursie Corab Encor.  

Może ci
się również
spodobać