Corab: Kontrakty na 300 MW podczas targów Intersolar

Kategoria: Aktualności

Targi Intersolar 2022 okazały się wyjątkowo udane dla wiodącego europejskiego producenta konstrukcji fotowoltaicznych. Corab S.A. przyciągnął do swojego stoiska w Monachium licznych odwiedzających zainteresowanych fotowoltaiką. Spółka podpisała kontrakty na ponad 300 MW. Wśród odbiorców oferty Corab, znalazły się zarówno podmioty działające w Polsce, jak i klienci z zagranicy. Co pokazał Corab?

Największe w Europie targi energii odnawialnej to zdecydowanie miejsce gdzie podmioty związane z fotwoltaiką powinny się pojawić i prezentować swoje rozwiązania - powiedział Przemysław Brzywcy, dyrektor pionu segmentu biznesowego Corab S.A. - Systemy PV które produkujemy cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród inwestorów z całej UE. W Monachium udało nam się zainteresować naszymi rozwiązaniami kilku dużych graczy z kontynentu. Podpisaliśmy także umowy z nowymi oraz obecnymi klientami Corab z naszego kraju. Zdecydowanie, to sukces naszej firmy - zaznaczył Brzywcy. Jak podkreślił, spółka sukcesywnie zwiększa moce produkcyjne zakładu w Bartoszycach - gdzie powstają konstrukcje wsporcze. 

Dla inwestorów liczy się czas montażu fotowoltaiki

Konstrukcje fotowoltaiczne Corabznalazły dotychczas zastosowanie w 20 krajach na świecie. Jakość i rozmach zostały docenione przez środowisko biznesowe, które przyznało Corab tytuł „Ambasadora Polskiej Gospodarki".

Rosnące zapotrzebowanie na fotwoltaikę, które obserwować można na całym świecie, znajduje swoje odzwierciedlenie w ilości zamówień oraz zapytań o wytwarzane przez nas konstrukcje fotowoltaiczne. Klienci szczególnie doceniają opracowany przez naszych inżynierów system „slide in" który pozwala na skrócenie montażu paneli o połowę, w stosunku do tradycyjnych rozwiązań - powiedział Przemysław Brzywcy. 

 

Spośród bogatej gamy wyrobów olsztyńskiej firmy, która prezentowana była na targach, liczne pytania dotyczyły ulepszonej wersję trackera fotowoltaicznego. System WS T-001 to nowoczesny system nadążny który zyskał już uznanie branży PV. Urządzenie opracowane przez inżynierów z Corab zostało m.in. nagrodzone podczas targów ENEX 2022 . WS T-001 to w pełni automatyczny i bezobsługowy system PV który śledzi promienie słoneczne i ustawia moduły tak, aby maksymalizować uzysk. Poza wydajnością, która w stosunku do statycznych rozwiązań może być większa nawet o 30 proc., tracker wyróżniają m.in. innowacyjny bezklemowy system montażu oraz możliwość zastosowania dowolnych modułów fotowoltaicznych.

Corab-targi-Intersolar2022

Bogata oferta dla budujących farmy

Do wielkoskalowych projektów farmowych skierowana jest konstrukcja Corab System WS-017NB . Dwupodporowy system wsporczy montuje się w ziemi przy użyciu kafara. Konstrukcję pokryto odporną na korozję warstwą Magnelisu, dzięki czemu może pochwalić się gwarancją sięgającą nawet 25 lat i to zarówno na elementy wbite w ziemię, jak i te ponad powierzchnią  gleby. Montaż modułów odbywa się pionowo w dwóch rzędach. Kąt nachylenia to 25 -30 stopni. 

 

Ekspozycja Corab na Intersolar 2022 nie obejmowała jedynie produktów skierowanych do dużych parków solarnych. Słynąca z jakości firma przygotowała także europejską premierę systemów PV montowanych na dachach pokrytych papą i membraną . Tego rodzaju dachy popularne są w obiektach komercyjnych - halach magazynowych, centrach handlowych i dystrybucyjnych, zakładach przemysłowych. Popularność fotowoltaiki w segmencie „commercial" powoduje, że systemy na tego rodzaju dachy cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Fotowoltaika dla agro biznesu

Rozwiązania proponowane przez Corab charakteryzują się prostotą montażu łatwością rozbudowy i tradycyjnie - wykonaniem na najwyższym poziomie. Spośród licznych systemów fotowoltaicznych jakie oferuje olsztyńska firma, w Monachium nie mogło zabraknąćWS A-10 . To pionowa konstrukcja dedykowana modułom bifacjalnym. 

 

System doskonale sprawdza się w agro biznesie i w bardziej wymagającym terenie. Kształt oraz sposób montażu sprawiają, że może również pełnić rolę fotowoltaicznego ogrodzenia. Trzeba zaznaczyć, że WS A-10 już cieszy się dużym zainteresowaniem właścicieli gospodarstw rolnych z nieomal całej Unii Europejskiej.  W Monachium zwiedzający mieli możliwość zapoznania się także z innymi systemami fotowoltaicznymi  Corab skierowanymi dla rolnictwa.

 

Masz pytania? Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

Może ci
się również
spodobać