Nowe konstrukcje dla dachów krytych papą i membraną

Kategorie: Projektant, Instalator, Inwestorzy, Profesjonaliści, Agro, Biznes, Doradcy, Hurtownie i Sklepy, Dom

Corab – wiodący producent konstrukcji fotowoltaicznych – przygotował specjalne rozwiązanie dla dachów z membraną oraz papą. Systemy PI-094M oraz T-05M to odpowiedź olsztyńskiej firmy na rosnące zapotrzebowanie i zapytania klientów dotyczące montażu fotowoltaiki na konkretnych pokryciach dachowych.

Pokrycie dachu membraną z tworzywa sztucznego stanowi skuteczne zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi jest jednocześnie szybkie i oszczędne. Nie można jednak zapominać, że dachy takie są dość delikatne. Podobnie papa – ma swoje ograniczenia. Obydwa typy pokrycia wymagają odpowiednich, dedykowanych konstrukcji wsporczych pod panele fotowoltaiczne.

Konstrukcje fotowoltaiczne dostosowane do pokrycia dachu

Myśląc o zainstalowaniu fotowoltaiki, przy takim rodzaju pokrycia powinno się uwzględnić m.in. równomierne rozłożenie obciążenia konstrukcji PV oraz zachowanie szczelności. Doskonałym rozwiązaniem, które dodatkowo nie uszkadza warstwy izolacyjnej dachu, jest System Corab T-05M. To system, który dostosowany jest do modułów fotowoltaicznych o szerokości od 900 do 1200 mm oraz długości od 1650 do 2400 mm. T-05M montuje się do membrany lub papy przy pomocy zgrzewania, z wykorzystaniem szyny montażowej Corab SM-31Xx50.

 

Łatwość montażu to nie wszystko. Nowe rozwiązanie w ofercie Corab charakteryzuje, jak zawsze w wypadku tego producenta, wysoka jakość wykonania oraz estetyka konstrukcji. Szyny i klemy wykonane zostały w kolorze czarnym, co może doskonale współgrać np. ze zdobywającymi popularność panelami fotowoltaicznymi typu full black.

PI-094M to z kolei rozwiązanie o kącie nachylenia 15 stopni, gdzie inwestor planuje zastosowanie modułów PV o szerokości 950-1150 mm i długości 1640-1860 oraz 1940-2220 mm. Ten system charakteryzuje błyskawiczny, bezklemowy montaż. Montaż modułu dzięki wsuwce eliminuje wysokie koszty konserwacji – nie trzeba wykonywać okresowej kontroli momentu obrotowego.

 

Konstrukcja systemu PI-094M umożliwia jego szybką i łatwą rozbudowę, dodatkowo Corab zadbał o to, aby skonstruować system w sposób zapobiegający ewentualnej kradzieży.

 

Zarówno T-05M jak i PI-094M były testowane przez niezależne, akredytowane laboratoria i certyfikowane przez największych producentów modułów fotowoltaicznych. Co warte podkreślenia, systemy Corab wykonane zostały przy użyciu powłoki Magnelis ®, która zapewnia konstrukcjom odporność przed surowymi warunkami atmosferycznymi.

 

 

Masz pytania? Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

Może ci
się również
spodobać