Sukces CORAB na targach ENEX 2022

Kategorie: Projektant, Aktualności, Inwestorzy, Profesjonaliści, Biznes, Farmy

Tracker - fotowoltaiczny system nadążny WS T-001 zdobył Medal Targów Kielce w prestiżowej kategorii "Konstrukcje OZE". To ważne wyróżnienie dla innowacyjnej konstrukcji fotowoltaicznej.

Rozwiązanie idealne dla farm fotowoltaicznych

Ponad 170 wystawców z 14 krajów brało udział w edycji XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki i XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia oraz XXII Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. CORAB S.A. prezentowało swoją ofertę w strefie MiastOZE.

Nowatorskie i estetyczne stoisko (które również zyskało uznanie wśród przedstawicieli Targów) , możliwość porozmawiania ze specjalistami pracującymi w wiodącej europejskiej firmie produkującej konstrukcje fotowoltaiczne to nie wszystko. CORAB oferował zwiedzającym możliwość bezpośredniego zapoznania się z najnowszymi wyrobami i rozwiązaniami oferowanymi przez firmę.

Unikalna oferta i innowacyjne rozwiązania, jakie proponuje CORAB nie przeszły bez echa. Fotowoltaiczny system nadążny, czyli tracker zyskał uznanie wśród przedstawicieli branży odnawialnych źródeł energii, czego dowodem jest przyznanie systemowi WS T-001 nagrody dziedzinie "Konstrukcje OZE".

 

Tracker, czyli nadążny system fotowoltaiczny to zaawansowane rozwiązanie, dzięki któremu można znacząco zwiększyć uzysk z instalacji PV. Z badań przeprowadzonych przez Polską Akademię Nauk wynika, że dzięki użyciu trackera, uzyski mogą być nawet o 30 proc. większe niż w wypadku klasycznych rozwiązań.

 

Ruchoma konstrukcja montażowa pozwala na dostosowanie położenia modułów względem aktualnego kierunku padania promieni słonecznych w ciągu dnia. Dzięki temu, możliwe jest znaczne poprawienie uzysków energii płynących z instalacji.

– System CORAB TRACKER WS T-001 posiada funkcję śledzenia promieniowania słonecznego poprzez optymalne ustawienie modułów. Cały system jest w pełni automatyczny i bezobsługowy.  Wyróżnia go m.in. bezklemowy rodzaj montażu, możliwość zastosowania dowolnych modułów PV oraz użycie zaawansowanego zespołu czujników monitorujących aurę. Wszystko po to, aby osiągnąć maksymalne uzyski z instalacji – mówił Paweł Wiktorowicz, kierownik działu wsparcia sprzedaży w CORAB.

Uzysk i sprawne działanie systemu

Urządzenie oferowane przez olsztyńskiego producenta sprawdza się także podczas kapryśnej pogody. Kiedy nadchodzi wichura, mgła, czy leje rzęsisty deszcz, tracker WS T-001 przechodzi automatycznie w najbardziej odpowiedni tryb. Dodatkowo potrafi wykorzystać wodę deszczową do mycia zainstalowanych paneli fotowoltaicznych. Trzeba zaznaczyć, że w ofercie Corab znajdują się moduły bifacjalne marki Encor, które doskonale współgrają z trackerem i pozwalają osiągnąć pożądane efekty z działania systemu nadążnego.

 

– Opracowaliśmy system który wyróżnia się małą liczbą komponentów. To sprawia, że wyróżnia się bezawaryjnością i trwałością. Nasz dział badań i rozwoju wdrożył rozwiązania, dzięki któremu tracker ustawia moduły wzglądem rzeczywistego promieniowania słonecznego – zaznacza Paweł Wiktorowicz. Jak dodaje, model WS T-001 został przetestowany pod względem bezpieczeństwa użytkowania, czego potwierdzeniem są certyfikaty bezpieczeństwa CE i TUV. Nie bez znaczenia jest fakt wysokiej odporności na korozję trackera, którego konstrukcja pokryta została specjalną powłoką Magnelis.

 

Masz pytania? Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

Może ci
się również
spodobać