System Corab PB-096. Dedykowany mikroinstalacjom

Kategorie: Instalator, Aktualności, Inwestorzy, Profesjonaliści, Doradcy, Hurtownie i Sklepy, Dom

Rodzina systemów fotowoltaicznych Corab wzbogaciła się o model PB-096. To nowoczesne rozwiązanie dedykowane mikroinstalacjom PV na dach płaski, może być zarówno konstrukcją balastową, jak i inwazyjną. Jakie jeszcze cechy wyróżniają ten system fotowoltaiczny?

Każda instalacja fotowoltaiczna składa się z kilku kluczowych elementów. W jej skład wchodzą moduły PV, inwerter, okablowanie i konstrukcja wsporna, zwana też fotowoltaiczną. Cały system odpowiada za generowanie energii ze słońca oraz zamianę prądu stałego w zmienny, któryy może zasilać domowe czy firmowe urządzenia.

System który doceni instalator

Konstrukcja pod panele fotowoltaiczne pełni niezwykle ważną rolę w całym systemie. Tworzy bowiem szkielet, który utrzymuje panele fotowoltaiczne. Poza tym dzięki konstrukcji wspornej możliwe jest optymalne ułożenie modułów fotowoltaicznych względem stron świata, jak i pod odpowiednim kątem względem padania promieni słonecznych.

 

System Corab PB-096 dedykowany jest instalacjom zorientowanym w kierunku południowym. Moduł montowany jest poziomo, a kąt nachylenia wynosi 15 stopni. Panele fotowoltaiczne montowane są w orientacji poziomej. System wyposażony został w rozwiązania umożliwiające bardzo szybki montaż modułów – to z pewnością powinni docenić instalatorzy oraz inwestorzy którym zależy na jak najkrótszym czasie realizacji montażu systemu fotowoltaicznego. Pozwala na montaż modułów o długości 1708÷2280 mm i szerokości 1025÷1135 mm.

 

Warto podkreślić, że w  ofercie CORAB znajdują się różnego rodzaju systemy wsporne pod fotowoltaikę dedykowane na dachy płaskie, dachy skośne oraz systemy PV wolnostojące (pionowe oraz poziome). Nasze produkty cechuje ponadprzeciętna jakość i precyzja wykonania. Posiadamy 30-letnie doświadczenie w produkcji konstrukcji fotowoltaicznych dedykowanych do wykorzystania w mikroinstalacjach czy inwestycjach komercyjnych. Własny park maszynowy i polska produkcja to bezsprzeczne zalety naszych produktów, przez co doceniane są one przez projektantów systemów PV, instalatorów, jak i inwestorów upatrujących w odnawialnych źródłach energii rentowny biznes.

 

Corab jako pierwszy producent konstrukcji fotowoltaicznych w Polsce dostrzegł potencjał powłoki metalicznej Magnelis. Wyjątkowy skład chemiczny powłoki Magnelis zapewnia nienotowany wcześniej poziom ochrony powierzchni i krawędzi cięcia nawet w skrajnie nieprzyjaznych środowiskach. Powłoka Magnelis charakteryzuje się trzykrotnie wyższą odpornością na korozję niż stal ocynkowana. Także System Corab PB-096 został wykonany z użyciem Magnelisu.

 

Masz pytania? Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

Może ci
się również
spodobać