Corab celuje w biznes. Nowości na targach Energetab 2022

Kategorie: Aktualności, Inwestorzy, Profesjonaliści

Bielskie targi urządzeń i wyposażenia dla energetyki to okazja, aby zaprezentować rozwiązania OZE. Dla Corab była to okazja, aby pochwalić się fotowoltaicznymi rozwiązaniami które swoje zastosowania mają zarówno na dachach budynków, jak i w różnych gałęziach przemysłu. Co pokazał na targach Energetab 2022 wiodący europejski producent konstrukcji fotowoltaicznych?

Ostatnie dwa lata były bardzo wymagającymi dla biznesu i branży produkcyjnej. Rosnące koszty energii elektrycznej sprawiają, że przedsiębiorcy masowo kierują swoje zainteresowanie w kierunku fotowoltaiki. Nic w tym dziwnego, to szansa na uzyskanie nie tylko „zielonej” energii, ale także możliwość radykalnego ograniczenia wydatków na prąd.

- Cieszymy się, że kolejny raz gościmy na targach Energetab. W tym roku nasza oferta skierowana jest dla wymagającej grupy klientów, czyli przedsiębiorców – mówi Przemysław Brzywcy, odpowiedzialny za segment biznesowy w Corab S.A. - Nasze propozycje to m.in. konstrukcje dla segmentu agro, rozwiązania na dach płaski czy też te systemy które wykorzystują duże moduły fotowoltaiczne – dodaje Brzywcy.

- System Corab WS-A20 to konstrukcja fotowoltaiczna do mocowania modułów dedykowana dla  dużych projektów rolniczych. Stanowi ochronę dla zwierząt i roślin oraz pozwala połączyć uprawę oraz hodowlę z fotowoltaiką – mówi Paweł Wiktorowicz odpowiedzialny za badania i rozwój w spółce. – To kolejny po WS-A10 system jaki powinien zainteresować przedstawicieli branży rolno-spożywczej.

- Dostrzegamy potencjał, jaki tkwi w tym sektorze gospodarki. Systemy dedykowane rolnictwu w naturalny sposób chronią uprawy przed nadmiernym nasłonecznieniem, co jest niezwykle istotne w dobie postępujących zmian klimatycznych. WS-A10 - konstrukcja pionowa, może pełnić również funkcję ogrodzenia, doskonale sprawdza się na wymagających obszarach - zaznacza Wiktorowicz.

 

 

Hale magazynowe, obiekty produkcyjne czy duże budynki handlowe – dla takich obiektów Corab proponuje rodzinę rozwiązań dla dachów płaskich. Wśród nich systemy przeznaczone dla dachów pokrytych membraną i papą -  Corab System PI-094M.

Na targach w Bielsku Białej Corab pokazał także systemy proponowane farmom fotowoltaicznym. Wszystkie rozwiązania olsztyńskiego producenta cechuje wysoka jakość wykończenia, łatwość montażu oraz odporność antykorozyjna którą gwarantuje pokrycie powłoką Magnelis.

 

Oferta Corab nie ogranicza się jedynie do konstrukcji. W Bielsku-Białej dostępny był także Corab Encor Switchbox oraz Switchbox XL. To urządzenia będące kompaktowymi rozdzielniami automatyki, kompatybilna z wybranymi falownikami trójfazowymi. Umożliwiają korzystanie z funkcji awaryjnego zasilania bez konieczności ręcznego przełączania odbiorników pomiędzy obwodami. Krótki czas przełączenia zapewnia ciągłość zasilania większości urządzeń elektrycznych. Co ważne, urządzania są bardzo przyjazne w montażu i bezobsługowe.

 

- Serdecznie zapraszamy na Energetab 2022 do stoiska Corab.  W strefie OZE, przy stanowisku numer 6. wszyscy zainteresowani efektywną fotowoltaiką będą mieli szansę zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami jakie proponujemy - mówi Michał Konopka event marketing manager Corab S.A. – Targi to nie tylko okazja, aby zobaczyć i dotknąć naszych systemów, ale również poznać ofertę partnerów Corab oraz wymienić doświadczenia i nawiązać relacje z wiodącymi przedstawicielami branży OZE - dodaje Konopka. – Nasi eksperci otwarcie dzielą się wiedzą, a specjaliści Corab będą mieli okazję opowiedzieć o ciekawostkach, nowych rozwiązaniach czy też np. kwestiach dotyczących eksploatacji fotowoltaiki podczas cyklu paneli dyskusyjnych, na które oczywiście zapraszamy - akcentuje przedstawiciel Corab S.A.

 

Targi Energetab 2022 odbywały się od 13 do 15.09.2022 w Bielsku Białej. Teren targów obejmuje ponad 35 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej, zarówno w hali wielofunkcyjnej, jak i w pawilonach namiotowych oraz terenach otwartych, na których wystawcy mają możliwość ekspozycji wielkogabarytowych i ciężkich eksponatów.

 

 

 

Masz pytania? Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

Może ci
się również
spodobać