Wysyp nowości na targach Intersolar Europe 2021

Kategorie: Aktualności, Biznes

Podczas jednego z najważniejszych wydarzeń na europejskim rynku solarnym, wiodący polski producent fotowoltaiki zaprezentował kilka ciekawych nowości. Wśród nich zaawansowany tracker, czy unikalne rozwiązania dla farm fotowoltaicznych. Co znalazło się wśród propozycji Corab?

- Intersolar Europe to dla naszej firmy bardzo ważne wydarzenie. Niewątpliwie jest to okazja do nawiązania relacji z firmami z całego świata oraz nowych umów z partnerami z innych krajów. Corab jest już aktywny w 18 państwach, liczymy na to, że m.in. dzięki udziałowi Intersolar uda nam się wejść na kolejne rynki na świecie. Nowości które prezentujemy wzbudzają duże zainteresowanie, przełoży się to na podpisanie kolejnych kontraktów - podkreśla Wiesław Szałkowki - dyrektor sprzedaży w Corab.

Tracker jako antidotum na małe uzyski

W tym roku oferta olsztyńskiego producenta jest wyjątkowo interesująca. Na uwagę zasługuje tracker - czyli tzw. system nadążny. - Tracker jest rodzajem ruchomej konstrukcji montażowej, która pozwala na dostosowanie położenia modułów fotowoltaicznych do aktualnego kierunku padania promieni słonecznych. Dzięki temu, możliwe jest poprawienie uzysków energii z instalacji - mówi Paweł Wiktorowicz, dyrektor działu wsparcia sprzedaży w Corab. Tracker to zaawansowane urządzenie, wykorzystujące najnowsze rozwiązania automatyki sterującej, skorelowane z czujnikami i sondami analizującymi  m.in. bieżącą pogodę - w tym np. siłę wiatru.

Nowe wersje systemów bezklemowych

Kolejną nowością którą pokaże Corab będą systemy montażowe do bifacjalnych paneli PV przystosowane do dachów płaskich. Jak zawsze, w wypadku tego producenta, produkty wyróżnia wyjątkowa jakość i precyzja wykonania.

Wyjściem naprzeciw oczekiwań rynku na całym świecie są konstrukcje pod panele bi facial dedykowane farmom fotowoltaicznym. Europejscy klienci powinni zainteresować się również kolejnymi generacjami bezklemowych systemów montażowych - np. PB-093, tym razem w wersji na 15 stopni. To system wyjątkowo lubiany przez klientów Corab. Produkt, poza szybkim montażem, charakteryzuje wykonanie z odpornej na korozję stali powlekanej metalicznie typu Magnelis®, z tego powodu sprawdza się w nawet najbardziej wymagających warunkach klimatycznych.

Corab wyróżnionym polskim eksporterem

Targi Intersolar Europe 2021 odbywają się w Monachium od 6 do 8 października. Wśród wystawców obecnych w Niemczech nie zabraknie najważniejszych światowych producentów systemów solarnych i fotowoltaicznych. Dla Corab to ważne miejsce, aby podkreślić pozycję czołowego polskiego producenta, a także eksportera rozwiązań związanych z fotowoltaiką.

Warto zaznaczyć, że we wrześniu 2021 roku Business Centre Club wyróżnił olsztyńską firmę prestiżowym tytułem „Ambasadora Polskiej Gospodarki”. Nagroda to wyraz uznania dla przedsiębiorców osiągających sukcesy na rynkach międzynarodowych, którzy promują wysokie standardy i dobre praktyki w kontaktach zagranicznych.

 

Masz pytania? Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

Może ci
się również
spodobać