Toruńskie przedszkolaki z energią od Energi Obrotu i firmy Corab

Kategorie: Projektant, Instalator, Aktualności, Inwestorzy, Profesjonaliści, Agro, Biznes, Farmy, Doradcy, Hurtownie i Sklepy, Dom

Trzy podmioty – Energa Obrót, spółka zależna Energi z Grupy ORLEN oraz czołowy europejski producent konstrukcji PV Corab S.A. i Miasto Toruń podpisały umowę, dzięki której na budynku przedszkola samorządowego w Toruniu powstanie instalacja fotowoltaiczna.

Energa Obrót wspiera efektywność energetyczną samorządów. Dzięki działaniom spółki skorzysta społeczność Przedszkola Miejskiego nr 17 w Toruniu. Specjaliści z Energi Obrotu przygotują projekt instalacji oraz skoordynują jej montaż.

 

Elementy potrzebne do budowy instalacji fotowoltaicznej dostarczy firma Corab. Olsztyńska spółka jest producentem konstrukcji fotowoltaicznych. Główne komponenty, na których bazuje, to stal i aluminium. Corab należy do grona wiodących firm w branży odnawialnych źródeł energii, zarówno na rynku ogólnopolskim, jak i międzynarodowym.

 

Firma Corab od wielu lat aktywnie uczestniczy w procesie transformacji energetycznej. Dostarczamy najwyższej jakości komponenty do budowy systemów fotowoltaicznych, jednocześnie angażując się w edukację naszych klientów i partnerów biznesowych w zakresie zielonej energii. Cieszymy się, że nasze działania oraz produkty mogą wspierać lokalne społeczności, tym razem społeczność z toruńskiego Przedszkola nr 17. Instalacja, która tam powstanie, zostanie zbudowana w oparciu o nasze konstrukcje i falownik Corab Encor. Realizacja tego typu inicjatyw to jeden z elementów naszej pracy. Jesteśmy przekonani, że zmieniając nasz świat na lepszy, przyczyniamy się do budowy bardziej zrównoważonej przyszłości dla kolejnych pokoleń – mówił Piotr Markowski, prezes Zarządu Corab S.A.

 

 

 – Cieszymy się z rozwoju współpracy z samorządem. Działania, które podejmujemy, mają na celu wspieranie lokalnej społeczności. W tym przypadku będzie to przede wszystkim obniżenie rachunków za energię elektryczną. Instalacja w toruńskim przedszkolu, oprócz korzyści ekonomicznych, będzie miała walor edukacyjny. Dzieci otrzymają możliwość obserwacji przedsięwzięcia, które ma pozytywny wpływ na środowisko  – powiedział Jarosław Wróbel, prezes Zarządu Energi Obrotu.

 

– Efektywne wykorzystanie odnawialnych źródeł energii jest szczególnie istotne w obecnych czasach, kiedy chcemy żyć w lepszym, czystszym i zdrowszym otoczeniu, a mamy coraz większą świadomość negatywnych skutków rozwoju cywilizacji na środowisko – mówił Michał Zaleski, Prezydent Miasta Torunia. – Każda taka inicjatywa jest zatem krokiem w dobrą stronę, pozwalającym na ograniczenie emisji szkodliwych substancji  do atmosfery. Dziękuję firmom Energa Obrót oraz firmie Corab, że wspierają miasto w wysiłkach na rzecz ochrony środowiska i promują w Toruniu odnawialne źródła energii. Co ważne, obserwatorami tych działań są przedszkolaki! Nie ma lepszej formy edukacji ekologicznej i wyrabiania dobrych nawyków niż dobry przykład ze strony nas, dorosłych.

Może ci
się również
spodobać