Corab na targach ENEX: plan zrealizowany w 300%!

Kategorie: Projektant, Instalator, Aktualności, Inwestorzy, Profesjonaliści, Agro, Biznes, Farmy, Doradcy, Hurtownie i Sklepy, Dom

Olbrzymie emocje wzbudził finał 7. edycji turnieju dla ekip monterskich – Instalator Roku, szerokim echem w branży odbiła się premiera gruntowej pompy ciepła Encor, a liczba gości odwiedzających stoisko E-12 i dopytujących o nowe rozwiązania dla fotowoltaiki zaskoczyła nawet najbardziej doświadczonych uczestników targów. Już dziś możemy powiedzieć, że Corab na XXVI Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX w Kielcach zrealizował swój plan w 300%!

Turniej Instalator Roku 2024 i główną nagrodę, kompletną instalację PV o mocy 6 kWp, wygrała drużyna Ekoprime, która po pasjonującej walce w finale pokonała zespół z Voltaic System. Finaliści Instalatora Roku wcześniej musieli jednak wziąć udział w teście wiedzy i w jak najkrótszym czasie odpowiedzieć prawidłowo na możliwie najwięcej z 25 pytań, a także pomyślnie przejść sztafetę zadań montażowych, które należało wykonać szybko, sprawnie i zgodnie z instrukcją producenta. Kolejne miejsca w zmaganiach zajęły: drużyna MCM Fotowoltaika, ubiegłoroczni zwycięzcy – Zielona Firma, a także SUNERGO i GROMAR ENERGY. Do tej ostatniej ekipy trafiła też nagroda publiczności aktywnie dopingującej swoich faworytów.

 

 

Najbardziej wyczekiwaną premierą Targów była gruntowa inwerterowa pompa ciepła Encor, dostępna w trzech wariantach nominalnej mocy cieplnej: 8 kW, 12 kW i 16 kW, przeznaczona dla budownictwa jednorodzinnego.

 

 

 

Gruntowa pompa ciepła Encor ENEX 2024

To dużo bardziej niezawodna konstrukcja od typowej powietrznej pompy ciepła, a jej montaż wymaga wykonania odwiertów lub wymiennika poziomego. Jednak charakteryzuje się ona wyższą o nawet 30 proc. sprawnością, oraz znacznie mniejszym poborem prądu.

Gruntowa pompa ciepła Encor ENEX 2024 czarna

Gruntowa pompa ciepła Encor powstała w ramach technologicznej współpracy Corab z globalnym liderem rynku HVAC, duńską firmą Danfoss i wyznacza nowy standard jakości na rynku. To, między innymi, czas montażu nieprzekraczający jednego dnia (Plug and Heat), główne komponenty chłodnicze i automatyka marki Danfoss, możliwość uruchamiania oraz monitoringu pracy pompy dzięki dedykowanej aplikacji Corab One czy zastosowanie inteligentnych funkcji autoadaptacji i autodiagnostyki. 

Pompę Encor wyróżnia także nowoczesne wzornictwo, m.in. front pokryty hartowanym szkłem oraz wysokiej jakości czytelny wyświetlacz. Finalnie udało się stworzyć bardzo trwałe jednostki wyposażone w wysokiej jakości podzespoły gwarantujące wydajną i cichą pracę oraz niski pobór prądu. 

Gruntowa pompa ciepła Encor biała

Pompa Encor to także certyfikowany produkt polski, będący owocem innowacyjności oraz zaangażowania inżynierów i konstruktorów Corab. Produkcja gruntowych pomp ciepła Encor jest realizowana w nowej fabryce spółki w Polsce w Gliwicach.

Gruntowa pompa ciepła Encor na Targach ENEX scena

Gruntowa pompa ciepła Encor otrzymała złoty medal Targów Kielce, którym honorowane są najlepsze urządzenia w danej kategorii produktowej.

Złoty medal Targów Kielce dla pompy ciepła Encor

 

Podczas XXVI Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX nie zabrakło wielu innych premier i niedawno wprowadzonych produktów Corab. Czołowy europejski producent konstrukcji fotowoltaicznych oraz dystrybutor rozwiązań dla energetyki odnawialnej zaprezentował ofertę skierowaną zarówno do segmentu prosumenckiego, jak i farm fotowoltaicznych. 

 

Pionowa konstrukcja WS-A10P dla agrofotowoltaiki

 

W związku z dynamicznym rozwojem agrofotowoltaiki w Europie i na świecie oraz pierwszymi tego typu projektami realizowanymi na polskim rynku, firma zaprezentowała nową pionową konstrukcję do mocowania modułów PV w formie płotu – WS-A10P. W tym przypadku panele zajmują jedynie około 1 proc. powierzchni pola, co umożliwia pracę konwencjonalnych maszyn rolniczych. Konstrukcja jest również wyjątkowo prosta w montażu oraz pozbawiona elementów zacieniających panele. W dodatku dzięki zastosowaniu modułów dwustronnych system generuje więcej energii elektrycznej niż tradycyjna instalacja PV. To wszystko sprawia, że WS-A10P idealnie wpisuje się w definicję agrowoltaiki, jako działalności dualnej, polegającej na wykorzystaniu jednego obszaru ziemi do produkcji rolnej, jako głównego zastosowania i do produkcji energii elektrycznej za pomocą instalacji fotowoltaicznej jako zastosowania dodatkowego.

 

Fotowoltaiczny system nadążny (tracker) WS T-001 ONE

 

Z myślą o inwestorach, którzy dążą do osiągnięcia maksymalnych uzysków energetycznych firma zaprezentowała swój bestseller czyli fotowoltaiczny system nadążny (tracker) WS T-001 ONE. W odróżnieniu od standardowych instalacji PV posiada on funkcję śledzenia promieniowania słonecznego. Kąt padania promieni słonecznych zmienia się w ciągu dnia, a tracker podąża za nim i ustawia moduły w taki sposób, by optymalnie wykorzystać dostępne światło. Taki model pracy instalacji umożliwia bardziej zrównoważoną produkcję w godzinach porannych i popołudniowych, co w konsekwencji przekłada się na większe o nawet 30 proc. uzyski energetyczne w porównaniu z klasycznym systemem PV. Konstrukcja wyposażona jest w inteligentny system przeciwwiatrowy i przeciwśniegowy, dzięki czemu pozostaje bezpieczna nawet podczas wymagających warunków pogodowych. Zastosowano w niej także rozwiązanie typu anti-shadow, zapobiegające wzajemnemu zacienianiu się modułów PV. System jest w pełni automatyczny i bezobsługowy.

 

Bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się też zaprezentowany uchwyt balkonowy pod mikroinstalację fotowoltaiczną, który umożliwia produkcję energii elektrycznej przy wykorzystaniu modułów instalowanych na balkonach.

 

 

- Targi ENEX to coroczny festiwal innowacji w sektorze odnawialnych źródeł energii, dlatego jestem niezmiernie dumny z tego, że jako Corab zaprezentowaliśmy tak dużo nowości produktowych odpowiadających na zapotrzebowanie rynku oraz aktualne trendy – powiedział Piotr Markowski, Prezes Zarządu Corab S.A. - Wyrazy uznania płynące od zagranicznych producentów to dowód na to, że urządzenia oparte na polskiej myśli technicznej i wyprodukowane w naszym kraju mogą mieć realny udział w tworzeniu łańcucha wartości europejskiej energetyki odnawialnej. Przed nami ponad dwie dekady intensywnej transformacji energetycznej i dekarbonizacji gospodarki, dlatego tak jak dotąd, będziemy aktywnie rozwijali nasze portfolio produktów, aby zapewnić naszym klientom atrakcyjną ofertę rozwiązań, których będą już w niedalekiej przyszłości coraz bardziej potrzebowali – dodał Piotr Markowski.

Może ci
się również
spodobać