Niezawodność od alpha innotec w ofercie Corab

Kategorie: Projektant, Aktualności, Inwestorzy, Profesjonaliści, Biznes, Doradcy, Hurtownie i Sklepy, Dom

Powietrzne pompy ciepła LWD to wydajne i jednocześnie bardzo ciche modele. Pompy te charakteryzują się wysokim współczynnikiem wydajności cieplnej (COP). Wyróżniają się nowoczesnością rozwiązań oraz wszechstronnością zastosowań. Powietrzne pompy ciepła LWD występują w pakiecie z modułem hydraulicznym.

Użytkownicy pomp ciepła alpha innotec mogą liczyć na sterowanie ich urządzeniami przez internet w standardzie dzięki usłudze alpha web oraz alpha app. Urządzenia te podlegają również standardowej 5 letniej gwarancji. Dzisiaj są już dostępne w ofercie Corab!

Wysoka wydajność grzewcza i COP także w niskich temperaturach

Współczynnik COP pomp ciepła alpha innotec z serii LWD zachowuje wysokie wartości również w przypadku niskich temperatur zewnętrznych. W niskich temperaturach zewnętrznych nie podlegają wysokim spadkom również wydajności grzewcze pomp tej serii (LWD 50A-HMD 1, LWD 70A-HMD 1, LWD 90A-HMD 1). Przy spadku temperatury zewnętrznej z 2°C do -7°C ich wydajność cieplna spada o mniej niż 20%. Dzięki temu w okresach najwyższego zapotrzebowania na ciepło użytkownik ma do dyspozycji wysoką wydajność grzewczą pompy ciepła.

Wysoka klasa i jakość urządzeń

Za sprawą obudowy wykonanej z anodowanego aluminium, urządzenia alpha innotec serii alira są odporne na korozję i inne czynniki naturalne. Poza jakością wykonania obudowa tych urządzeń wyróżnia się unikalnym wyglądem. Pompa ciepła występuje w szarym kolorze. Urządzenie bardzo dobrze w wpasuje się w elewację oraz otoczenie nie tylko nowych, ale także istniejących już budynków.

Czynnik chłodniczy R290 - przyszłość branży pomp ciepła

Pompa ciepła alpha innotec LWD wykorzystuje propan (R290), czyli naturalny czynnik chłodniczy. Warto zauważyć, że marka alpha innotec ma ponad 20 letnie doświadczenie w stosowaniu tego czynnika. Propan wyróżnia zerowy potencjał niszczenia warstwy ozonowej (ODP) oraz niski potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP), który wynosi zaledwie 3. Oznacza to, że pompy ciepła z serii alpha innotec LWD pod względem czynnika chłodniczego mają praktycznie zerowy wpływ na środowisko.

Propan jako czynnik chłodniczy nie należy do substancji zubożających warstwę ozonową (SZWO), a także nie jest kwalifikowany jako Fluorowany Gaz Cieplarniany (FGC), dzięki czemu pompy ciepła wykorzystujące propan R290 nie wymagają rejestracji w Centralnym Rejestrze Operatorów. Poza względami środowiskowymi, propan charakteryzuje się również bardzo dobrymi właściwościami termodynamicznymi, co sprawia, że pompy ciepła alpha innotec LWD utrzymują wydajność grzewczą w niskich temperaturach, przy zachowaniu wysokiego współczynnika COP.

 

Minusem czynnika R290 jest palność, jednak ilość propanu w pompach ciepła serii alpha innotec LWD nie jest wyższa niż 1,17 kg. Dla porównania gazowa butla turystyczna mieści w sobie 3 kg propanu-butanu. Dodatkowym atutem tych pomp ciepła jest budowa typu monoblok. Urządzenia są hermetyczne, co wiąże się nie tylko z brakiem konieczności posiadania uprawnień chłodniczych przez instalatora, ale również tym, że czynnika chłodniczego nie wprowadza się do budynku.

Wysoka temperatura na zasilaniu oraz elastyczność konfiguracji

Seria alpha innotec LWD to pompy, które osiągają do 70°C na zasilaniu. Dzięki temu mogą być wykorzystywane nie tylko w nowych budynkach wyposażonych w niskotemperaturowe instalacje płaszczyznowe, ale także w budynkach modernizowanych w których instalacja ogrzewania opiera się na grzejnikach. Wysoka temperatura zasilania to także szybsze przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

Poza wysoką temperaturą na zasilaniu pompy ciepła serii alpha innotec LWD sprawdzą się w większości instalacji grzewczych również za sprawą dużego wyboru akcesoriów.

 

Pompy ciepła alpha innotec LWD to urządzenia rewersyjne, co oznacza, że mogą pracować zarówno w trybie grzania jak i chłodzenia. Dodatkowo, są wyposażone w moduł hydrauliczny HMD 1, który umożliwia realizację grzania i chłodzenia aktywnego w jednym urządzeniu.

20 lat specyfikacji wyłącznie w pompach ciepła

Marka alpha innotec powstała w 1988 roku. Ta niemiecka firma od samego początku specjalizuje się wyłącznie w pompach ciepła. Produkty alpha innotec spełniają wysokie  standardy, o co dba ponad 900 pracowników w nowoczesnym centrum badawczo rozwojowym w mieście Kasendorf w Bawarii. Firma jest konsekwentna w realizacji swojej wizji, którą jest rozwój pomp ciepła o wysokiej jakości i o unikalnym wyglądzie.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na corab.pl

Masz pytania? Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

Może ci
się również
spodobać