Inteligentne magazynowanie energii od Sofar Solar

Kategorie: Projektant, Instalator, Inwestorzy, Profesjonaliści, Biznes, Hurtownie i Sklepy, Dom

Popularny producent rozwiązań dla fotowoltaiki proponuje klientom innowacyjne magazyny energii. Baterie Sofar BTS E5…E20-DS5 wyróżniają m.in. kompaktowa budowa, innowacyjność oraz pełna możliwości już przy instalacji o mocy 5 kWh.

Posiadacze instalacji fotowoltaicznych zdają sobie sprawę, że Poziom autokonsumcji samodzielnie wytworzonego prądu można zwiększyć, inwestując w magazyny energii elektrycznej. Z ich pomocą nadwyżki wyprodukowanego prądu ładują zasobniki energii elektrycznej, a w okresie wzmożonego zapotrzebowania, można z nich skorzystać, tym samym powodując stopniowe rozładowanie magazynu.

Trzeba przy tym pamiętać, aby pojemność bateryjnego zasobnika energii była odpowiednio dobrana do mocy instalacji fotowoltaicznej. Dobrym rozwiązaniem m.in. dla mikroinstalacji fotowoltaicznych są nowe magazyny Sofar Solar. Tej marki nikomu przedstawiać nie trzeba. Uznany producent falowników proponuje klientom akumulatorową baterię wysokonapięciowej BTS E5...E20-DS5. Urządzenia to oferuje od 1 do 4 modułów akumulatorowych BTS podłączonych szeregowo, tak aby dać  użytkownikom użyteczną pojemność o 5 do 20 kWh.

 

Akumulator doskonale sprawdzi się zatem przy typowej instalacji fotowoltaicznej w domu jednorodzinnym. W skład Sofar BTS E5…E20-DS5 wchodzi jednostka sterująca wraz z modułami baterii magazynującej o pojemności użytkowej 5000 kWh każdy. Magazyn energii doskonale współpracuje z falownikami hybrydowymi, a jego obsługa ogranicza się do jednego przycisku. Jeśli doda się do tego wyjątkowo niskie zużycie energii w trybie uśpienia. Produkt firmy Sofar Solar zawiera dwa wejścia MPPT które pozwalają na elastyczną konfigurację akumulatora.

 

Kompaktowy kształt i rozmiar magazynu energii w połączeniu z przyjazną dla oka estetyką wykonania, sprawiają, że urządzenie to może być zamontowane praktycznie w każdym pomieszczeniu – garażu, kotłowni, w piwnicy czy też w mniej użytkowej części budynku. Modułowa budowa dostępnych w ofercie CORAB magazynów energii do fotowoltaiki pozwala z kolei na ich bezproblemową rozbudowę i spokojną eksploatację.

Masz pytania? Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

Może ci
się również
spodobać