Dom dziecka rozświetlony zieloną energią

Kategorie: Aktualności, Inwestorzy, Profesjonaliści, Biznes, Doradcy

Ekwiwalent 162 posadzonych drzew, redukcja dwutlenku węgla o ponad 3,5 tony a przede wszystkim znacznie niższe rachunki za energię elektryczną - to efekt zamontowania instalacji fotowoltaicznej na dachu Domu Dziecka nr 1 w Gliwicach przy ul. Toszeckiej 25.

Dzięki fotowoltaice placówka może oszczędzić ponad 100 000 złotych na wydatkach na energię elektryczną.  Montaż systemu uzyskującego prąd z promieni słonecznych był możliwy dzięki współpracy Miasta Gliwice z inwestującą w regionie olsztyńską firmą Corab S.A.

Corab S.A. firmą społecznie odpowiedzialną

- Inwestowanie wiąże się także z odpowiedzialnością. Corab był i jest firmą społecznie odpowiedzialną, a jako przedsiębiorstwo będące uczestnikiem transformacji energetycznej, mamy szczególne możliwości. Dlatego postanowiliśmy, wspólnie z naszym partnerem firmą Elmax z Tych, wyposażyć jeden z domów dziecka w Gliwicach w instalację fotowoltaiczną – powiedział Piotr Markowski, Prezes Zarządu Corab S.A. – Instalacja składająca się z 16 paneli PV o mocy 405 wat każdy zapewni placówce energię elektryczną i pozwoli zmniejszyć rachunki za prąd. Rachunki będą niższe, a powietrze czystsze. Mówimy tu o niebagatelnej kwocie ponad 116 000 zł oszczędności na rachunkach przez najbliższe lata - podkreśla Markowski.

 

 

Region atrakcyjny inwestycyjnie

 

Współpraca Miasta Gliwice z Corab związana jest z aktywnością firmy w regionie - uruchomieniem centrum logistycznego. To kolejne po Olsztynie, Warszawie i Poznaniu miejsce, gdzie zaopatrywać się można w systemy fotowoltaiczne, pompy ciepła. Gliwicki magazyn wypełniony energią to nie jedyna i nie ostatnia aktywność Corab w regionie. Wiodący europejski producent konstrukcji fotowoltaicznych zapowiada kolejne inwestycje, nie zapomina również o potrzebach lokalnej społeczności.

 

- Cieszymy się, że jesteśmy obecni właśnie na Śląsku. Stawiamy na rozwój i od dłuższego czasu szukaliśmy miejsca w którym można otworzyć nowoczesne centrum logistyczne. Wybór padł na Gliwice. Doskonała lokalizacja, infrastruktura i dobry klimat to inwestowania były dla naszej firmy niezwykle istotne. Cieszę się, że te wszystkie czynniki kumulują się w mieście położonym nad Kłodnicą – podkreśla Piotr Markowski, prezes zarządu Corab S.A. Umiejscowienie centrum logistycznego to również ukłon w stronę odbiorców z innych krajów - w szczególności z Bułgarii, Rumunii czy Węgier.

 

 

Jak zapewniają przedstawiciele Corab S.A., otwarcie centrum logistycznego to dopiero początek inwestycji spółki w województwie. - Obserwujemy rynek i mamy przekonanie, że Gliwice to doskonałe miejsce do prowadzenia działalności. Rozważamy kolejne aktywności w regionie - przyznał prezes zarządu Corab S.A.

 

 

 
 
Masz pytania? Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

Może ci
się również
spodobać