Corab celuje w agrokonstrukcje. Innowacyjny system prezentowany w Bednarach

Kategorie: Aktualności, Inwestorzy, Agro, Biznes

Corab S.A. oferuje rozwiązania nawet dla najbardziej wymagających branż i sektorów gospodarki. Do takich z pewnością należy rolnictwo. Wiodący europejski producent fotowoltaiki aktywnie reaguje na potrzeby rynku. Podczas wrześniowej Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW 2022 w Bednarach, Corab S.A. prezentuje pionową konstrukcję fotowoltaiczną WS-A10.

Nieprzewidywalne i zmienne warunki pogodowe niszczą uprawy roślin oraz utrudniają hodowlę zwierząt. W związku z tym eksperci coraz częściej postrzegają symbiozę rolnictwa i instalacji OZE jako przyszłość bezpieczeństwa żywnościowego. To istotne w dobie postępujących zmian klimatycznych. M.in. dlatego dedykowanych produktów Corab nie mogło zabraknąć podczas największej plenerowej wystawy rolniczej w Europie. System Corab WS-A10 będzie można oglądać, odwiedzając w dniach 13-25 września, stoisko nr. 162, należące do firmy Kelfield.

Odporna konstrukcja na którą czekają rolnicy

- Jesteśmy entuzjastycznie nastawieni jeśli chodzi o wykorzystanie energii słonecznej w agro biznesie. W Polsce wystarczyłoby zagospodarować pod energię słoneczną zaledwie jeden procent areału łąk, aby podwoić obecne możliwości. Agroinstalacje mogą przynosić inny pozytywny skutek. Część produkcji roślinnej nie potrzebuje dużego nasłonecznienia. Systemy fotowoltaiczne mogą chronić produkcję rolną przed m.in. nadmiernym działaniem promieni słonecznych czy np. gradem - mówił Piotr Markowski, prezes CORAB S.A. podczas prezentacji raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2022” przygotowanego przez Instytut Energetyki Odnawialnej.

 

AGRO SHOW w Bednarach od lat postrzegane jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. Od 23 do 15 września rolnicy przybywający na wystawy mają możliwość zapoznania się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla agro biznesu. Mogą też spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami wszystkich liczących się instytucji i agencji związanych z branżą rolniczą. W tym roku Corab S.A. chciałby zainteresować zwiedzających wyjątkową konstrukcją. Jakie zalety ma System WS A-10?

 

To pionowa konstrukcja przeznaczona do modułów bifacjalnych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Grunty rolne to dobre miejsce, gdzie można zastosować WS-A10. Wyposażając ten system np. w wydajne panele Encor, uzyskuje się ciekawe rozwiązanie fotowoltaiczne - podkreśla Paweł Wiktorowicz, odpowiedzialny badania i rozwój w Corab S.A. Co warte zaznaczenia, system olsztyńskiego producenta wykonany jest z wysokiej jakości stali o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej oraz pokryty powłoką antykorozyjną Magnelis.

 

Bezpieczne uprawy, lepsze plony

- System Corab WS-A10 stanowi rozwiązanie, które spełni swoją rolę na trudnych terenach. Montaż polegający na wbijaniu w grunt daje duże możliwości umiejscowienia go na wybranym obszarze, tak aby dawał maksymalną satysfakcję z użytkowania fotowoltaiki. Szczególnie polecany jest dla biznesu agro - stwierdza Paweł Wiktorowicz.  Trzeba zaznaczyć, że WS A-10 już cieszy się dużym zainteresowaniem właścicieli gospodarstw rolnych z nieomal całej Unii Europejskiej. 

 

Badania wykazują, że wytwarzana przez agrofotowoltaikę energia elektryczna może w znacznym stopniu podnieść wartość ekonomiczną gospodarstw rolnych, ze względu na poprawę efektywności użytkowania gruntów i wysokość plonów. Lepsze efekty mogą być szczególnie widoczne w cieplejszych obszarach, gdzie cień może chronić uprawy, obniżając temperaturę i zapobiegając nadmiernemu parowaniu wody z otoczenia.

 

 

 

Masz pytania? Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami

Może ci
się również
spodobać