s1
Sprawdź zalety fotowoltaiki pionowej w Twoim gospodarstwie!

Czym jest fotowoltaika pionowa?

 

Fotowoltaika pionowa to innowacyjne rozwiązanie rynkowe, które daje Ci nowe, dotąd niedostępne możliwości wytwarzania energii. 

 

Te panele ustawiane są pionowo, jak ściana lub płot. Dzięki temu maksymalna produkcja energii jest w godzinach porannych i popołudniowych, gdy słońce wschodzi i zachodzi. Ty produkujesz swój prąd, gdy najbardziej go potrzebujesz. 

 

Instalacja ma niskie zapotrzebowanie gruntowe i sprawdza się tam, gdzie jest brak dostępnych przestrzeni dachowych.

 

Produkuj własną energię!

Fotowoltaika dla Twojego gospodarstwa pozwoli obniżyć koszty i uwolnić się od wzrostu cen energii.

Co zyskujesz?

NIEZALEŻNOŚĆ ENERGETYCZNA

STABILNA ENERGIA RANO
I WIECZOREM

OBNIŻENIE RACHUNKÓW ZA PRĄD

NISKIE ZAPOTRZEBOWANIE GRUNTOWE

EFEKTYWNE WYKORZYSTANIE

DOSTĘPNEJ PRZESTRZENI

WOKÓŁ INSTALACJI

INSTALACJA O WYSOKIEJ

JAKOŚCI STALI

Zapewniamy

PROJEKT INSTALACYJNY

PROFESJONALNY MONTAŻ

WSPARCIE W

FINANSOWANIU I OPIEKĘ

POSPRZEDAŻOWĄ

EKSPERTYZĘ BIZNESOWĄ

 

Jak to działa w praktyce?

 

Fotowoltaika pionowa pozwala na stabilny pobór energii w godzinach porannych i wieczornych.

 

System pionowy rozpoczyna produkcję prądu wraz ze wschodem słońca. Przez kilka kolejnych godzin przeważa ona nad tą z tradycyjnej instalacji. W środku dnia fotowoltaika pionowa działa mniej wydajnie, ale im bliżej zachodu słońca, tym jej przewaga nad tradycyjnymi panelami znów rośnie.

 

To idealne rozwiązanie dla Ciebie, jeśli nie lubisz przepłacać za prąd, który w sieci jest najdroższy rano i wieczorem. 

 

 

 

Wymogi instalacyjne

 

To idealne rozwiązanie dla Ciebie, jeśli w Twoim gospodarstwie brakuje dużych przestrzeni dachowych lub brak jest nieużytków, na których można byłoby postawić tradycyjną farmę fotowoltaiczną.

 

Fotowoltaika pionowa ma też mniejsze wymagania instalacyjne. Jedyne o czym musisz pamiętać, to położenie na osi północ-południe.

 

Nasi doradcy przyjadą do Twojego gospodarstwa i pomogą Ci znaleźć najbardziej efektywne ustawienie. Będziesz mógł też swobodnie korzystać z przestrzeni wokół paneli. Cała instalacja zajmuje z reguły nie więcej niż 1% powierzchni. 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? 

 

Zobacz film, w którym Rolnik Szuka... szuka zalet fotowoltaiki pionowej.

 

Pytania i odpowiedzi

Czym jest fotowoltaika pionowa?

Fotowoltaika pionowa to instalacja PV, która stoi pionowo, a nie leży pod kątem. Pozwala na efektywniejsze wytwarzanie energii rano i wieczorem, gdy słońce wschodzi lub zachodzi. 

Czy jeśli już mam tradycyjną PV, to fotowoltaika pionowa jest dla mnie?

Tak, jak najbardziej! Dzięki zainstalowaniu fotowoltaiki pionowej optymalizujesz uzysk energii. To rozwiązanie dające Ci nowe możliwości. Szczególnie rekomendowane jest w gospodarstwach, gdzie do tej pory nie było przestrzeni do postawienia tradycyjnej fotowoltaiki

Jak wybrać optymalne miejsce w gospodarstwie na fotowoltaikę pionową?

Doradcy firmy Corab dokonują ekspertyzy i rekomendują odpowiednie miejsce, które pozwoli na najbardziej efektywną produkcję prądu. ​Panele fotowoltaiczne mogą znajdować się na gruntach przeznaczonych np. pod wypas bydła lub drobiu.  Poprzez pionowe usadowienie konstrukcji nie zostaje praktycznie naruszony bilans wody z wód opadowych. 

Jak dużo miejsca zajmuje instalacja w gospodarstwie?

Instalacja zajmuje jedynie ok 1% przeznaczonej do ich montażu powierzchni pola. Przestrzenie te pozwalają na zastosowanie konwencjonalnych maszyn rolniczych, co gwarantuje efektywne zarządzanie pracą w terenie, np. mechaniczne koszenie łąk przy użyciu ciągnika. 

Jak wygląda proces zakupu instalacji?

Firma Corab pomaga na każdym etapie. W pierwszej kolejności nasi doradcy dokonują audytu, gdzie najlepiej postawić konstrukcję by osiągnąć maksymalne zyski. Dodatkowo pomagamy w złożeniu wniosku o dofinansowanie, czy uzyskaniu preferencyjnego finansowania. 

Jak długo trwa montaż instalacji?

Montaż średniej wielkości instalacji  (8,5 kW) trwa 5-7 dni.