Ruszyło Centrum Logistyczne CORAB w Gliwicach

Kategorie: Projektant, Instalator, Aktualności, Profesjonaliści, Doradcy, Hurtownie i Sklepy

Olsztyński producent systemów fotowoltaicznych, firma Corab, uruchomił nowe centrum dystrybucyjne. Wybór padł na Gliwice w województwie śląskim. Komponenty do fotowoltaiki, dostępne w atrakcyjnej lokalizacji, zajmować będą powierzchnię odpowiadającą prawie 5 boiskom piłkarskim.

To kolejny po Olsztynie, Warszawie i Poznaniu magazyn logistyczny wiodącego europejskiego producenta systemów fotowoltaicznych.

- Nowoczesny magazyn CORAB to nie tylko odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie i zapytania klientów z południa Polski, ale również ukłon w stronę klientów z innych krajów – w szczególności z Bułgarii, Rumunii czy Węgier. Lokalizacja centrum logistycznego z pewnością ułatwi i przyspieszy realizację zamówień – mówi Przemysław Brzywcy, odpowiedzialny za rozwój biznesu w CORAB S.A.

 

Lokalizacja bez kompromisów

 

Zainteresowani zakupami zyskują nowoczesne i przyjazne miejsce, gdzie mogą zaopatrzyć się w pożądany asortyment związany z fotowoltaiką oraz odnawialnymi źródłami energii

 

Centrum logistyczne zlokalizowane jest 2 km od węzła Sośnica, który łączy autostrady A1 i A4, co usprawnia wszelkie procesy związane z łańcuchem dostaw. Miejsce położone jest na terenie kompleksu pod adresem Bojkowska 92.

 

- Obiekt w Gliwicach jest przygotowany jest do szybkiej obsługi klientów którzy chcą skorzystać z możliwości bezpośredniego odbioru towarów. Trzeba zaznaczyć, że infrastruktura magazynu przystosowana jest do obsługi pojazdów każdego typu, w tym mniejszych aut jak np. busy - w ten sposób nowy punkt charakteryzuje kierujący logistyką CORAB - Jerzy Woliński. 

 

W śląskim magazynie można składować ponad 150 000 modułów fotowoltaicznych. Obiekt w którym mieści się centrum dystrybucyjne Corab zajmuje powierzchnię ponad 7000 metrów kwadratowych, dodatkowo wzbogaconych o blisko 300-metrowe biuro.

 

Miejsce wyposażone zostało w nowocześnie wyposażone sale szkoleniowe. Obiekt dostosowany jest do interaktywnej aktywności edukacyjnej, a CORAB planuje przeprowadzanie tam cyklicznych seminariów, warsztatów i szkoleń dla obecnych i przyszłych  partnerów czy kontrahentów.

 

CORAB inwestuje w logistykę

 

Wszystkie magazyny wysokiego składowania, jakie wykorzystuje Corab mają powierzchnię ponad 30 000 metrów kwadratowych. Centra logistyczne Corab wykorzystują terminale najnowszej generacji oraz automatyczne wózki boczne z możliwością programowania poziomów. Dzięki temu zamówienia klientów możemy realizować jeszcze szybciej.

 

Pełną ofertę i asortyment oferowany przez CORAB można znaleźć na: https://shopb2b.corab.pl/

Może ci
się również
spodobać