Nowy inwestor w Corab - nowe możliwości

Kategoria: Aktualności

Corab pozyskał kapitał na dalszą realizację celów strategicznych związanych z europejską ekspansją. Firmę wesprze fundusz inwestycyjny kontrolowany przez polskiego inwestora - Michała Sołowowa. Corab pozostaje pod kontrolą dotychczasowego zarządu.

Firma z roku na rok zwiększa swój udział na rynku dostawców komponentów instalacji fotowoltaicznych. W ciągu ostatnich dwóch lat Corab inwestował w zdolności produkcyjne i dystrybucyjne. Automatyzacja własnej zakładu produkcyjnego zwiększyła możliwości produkcyjne do ponad 1,5 GW konstrukcji montażowych rocznie.  W  tym roku zakończyła się również budowa centrum magazynowego wysokiego składowania przy olsztyńskiej obwodnicy. Obecnie firma dostarcza własne rozwiązania do blisko 20 europejskich krajów.

 

Firma stawia na stałe powiększanie udziału w rynku fotowoltaicznym w Polsce oraz dalszy rozwój eksportu. W tym celu firma starała się pozyskać strategicznego Partnera. Fundusz wysoko ocenił dotychczasowe działania firmy. Współpraca pędzie opierała się na wspólnych działaniach mających na celu przede wszystkim zwiększenie sprzedaży  konstrukcji wsporczych. Corab pozostaje pod kontrolą dotychczasowego zarządu z prezesem Henrykiem Białym.

 

Corab to polska firma z blisko 30-letnim doświadczeniem w elektronice i produkcji komponentów ze stali i aluminium. Od wielu lat prężnie działają w branży fotowoltaicznej jako producent systemów mocowań modułów oraz dystrybutor renomowanych marek.

Może ci
się również
spodobać