Corab bierze pod skrzydła przyszłych specjalistów od OZE

Kategorie: Projektant, Instalator, Aktualności, Inwestorzy, Profesjonaliści, Agro, Biznes, Farmy, Doradcy, Hurtownie i Sklepy, Dom

Wróciliśmy do szkoły! Z okazji rozpoczęcia nauki postanowiliśmy zasilić w wiedzę oraz cenne pomoce naukowe uczniów z olsztyńskiego „Elektronika”. W budynku Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych pojawiła się tablica – instalacja PV do celów dydaktycznych, szkolna pracownia otrzymała sprzęt i książki, a przyszłym specjalistom od OZE eksperci Corab zaoferowali swoje stałe wsparcie.

Okazją do nawiązania współpracy Szkoły z naszą Firmą była inauguracja roku szkolnego 2023/2024 i powitanie uczniów ośmiu nowych klas, w tym jednej o profilu OZE. Od lat olsztyński „Elektronik” stara się o to, by jego uczniowie mieli możliwość kształcenia dualnego. Dzięki staraniom Dyrektora Grzegorza Górskiego udało się podpisać list intencyjny, na mocy którego Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych zyskał nowego Patrona – firmę Corab S.A.

Obecny na inauguracji roku szkolnego założyciel i Przewodniczący Rady Nadzorczej firmy Corab oraz jednocześnie absolwent Elektronika, Henryk Biały, oficjalnie otworzył pracownię OZE wyposażoną w falownik Corab Encor i inne podzespoły, a także fachową literaturę dotyczącą instalacji fotowoltaicznych.

To dopiero początek drogi, którą Zespół Szkół i Corab rozpoczęli wspólnie ku lepszej edukacji i kształceniu przyszłych pracowników naszej branży. Mamy nadzieję, że najlepsi uczniowe Elektronika już planują swój zawodowy rozwój pod szyldem Corab.

Może ci
się również
spodobać